***

Rekrutacja do edycji XII Imperiusa wystartowała pod tym adresem: http://imperius.chilioi.webd.pl/index.php

***

Zapraszamy do ImperWiki

* * *
Koniec edycji XI (finalna tura 544), trwają przygotowania do startu edycji XII.

Wieści z dworu książęcego

Awatar użytkownika
Ismerus
Posty: 1090
Rejestracja: 26 lut 2017, 16:23

Wieści z dworu książęcego

Postautor: Ismerus » 27 maja 2017, 16:39

Obrazek

Małżeństwo księcia Aare
70 rok po upadku Rumy


Z końcem roku 69-ego do wszystkich dworów kupieckich i bojarskich Udmurgii wysłani zostali posłańcy. Każdy z nich niósł taką samą wiadomość: "Książę Aare jest już pełnoletni i potrzebuje małżonki. Księżna-matka organizuje konkurs, podczas którego razem z synem wybiorą dla niego przyszłą żonę. Na dwór w Gorodzie zaprasza się dostojnych ojców z ich młodymi córkami."

Konkurs odbył się z końcem zimy roku 70-ego. Do zamku przybyły dziesiątki młodych dziewczyn, z których każda marzyła o zostaniu partnerką księcia. Po długiej i trudnej selekcji, podczas których odrzucono kandydatki starsze od księcia i pochodzące ze zbyt mało znaczących rodów, wybrano Nataszę Haas, 16-to letnią: córkę perigorodniczego Kifswik, będącego znanym przedstawicielem stronnictwa wojskowych.

Uroczystość konkursu zakończyła wielka uczta, na którą zaproszeni zostali wszyscy przybyli. Ogłoszono na niej zaręczyny między młodymi. Wkrótce ustalono datę ślubu i zaczęto przygotowywać się do tego ważnego wydarzenia.

Ślub odbył się pod koniec lata roku 70-tego. Ceremonię poprowadził patriarcha Udmurgii, Cyryl V, w soborze Pana Odkupiciela. Świątynia zapełniona była po brzegi dostojnikami i przedstawicielami mieszczaństwa. Prosty lud skandował przed budynkiem imiona młodej pary. Uczta ślubna zorganizowana została na zamku w Gorodzie. Zaproszonych zostało 300 gości, z których każdy wręczył młodej parze bogate podarki. Zabawę uświetniły występy artystów, muzyków i cyrkowców.
I10: Udmurgia
I11: Hermudia; Mureliana

Wróć do „Republika Udmurgi”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość