Rekrutacja do edycji XII Imperiusa wystartowała pod tym adresem: http://imperius.chilioi.webd.pl/index.php

Zapraszamy do ImperWiki

* * *
Koniec edycji XI (finalna tura 544), trwają przygotowania do startu edycji XII.

Plebiscyt 537

Awatar użytkownika
Tymus

Plebiscyt 537

Postautor: Tymus » 07 sie 2018, 22:25

Kurczę, stuknęła nam już 20 tura... jak to szybko przeleciało. Jak przez mgłę pamiętam jeszcze jak kłóciłem się o moje pierwsze fronty... ehh. Ale wszystko zapowiada się, że turą jubileuszową się nacieszymy dłużej :D
Ale dobra, ja nie o tym. 20 rok płaczów, zrzędów i dram wybił, to pora na kolejny plebiscyt. W tej edycji naszego głosowania pozwoliłem sobie zaproponować małe zmiany. Z uwagi na to, że edycja zbliża się ku końcowi szybciej lub wolniej (tak wiemy Sig, że wszystko jest super i świetnie ;-; ) chciałbym, abyśmy oceniali graczy przez pryzmat całej edycji, a nie 10 ostatnich tur, zwłaszcza, że wchodzą nowe kategorie, których wcześniej nie było. To co gotowi? Let the game begin!

Kategorie to:

• Nagroda aktywności
    Gracz, którego będziemy nominować do tej nagrody winien odznaczać się na wielu polach. Może to być osoba, której zrównoważona gra nie pozwoliła się wybić w innych kategoriach, ale z reguły pozwalała mu w nich zająć 2 miejsce, może to też być osoba, która wprost zakasowała innych swoim stylem gry i przez aktywność, liczne dekrety i akcje jest przez nas uznawana za wzorowego gracza (pod względem umiejętności) Imperiusa.
  • Reformator
    Gracz, którego wyróżnimy tym tytułem winien odznaczać się jako wybitny prawodawca. Nie chodzi tutaj oczywiście tylko o ilość dekretów, ale także o ich jakość i doprecyzowanie.
  • Generał
    Połączenie dawnych tytułów "Wojownika" i "Zdobywcy". Wyróżnienie to winno przypaść osobie, która deklasuje innych bądź pod względem zajętych obszarów, wygranych kampanii, bądź też za spektakularnie wygrane bitwy. Nie muszą wystąpić wszystkie te cechy, acz tutaj panuje zasada: im więcej tym lepiej.
  • Mecenas
    Tytuł specjalnie skierowany do tych, którzy wydają krocie na utrzymanie dworu, naukę, kulturę i sztukę. Spektakularne budowle, wielkie uczty, czy też finansowanie uniwersytetów. Oto kogo uznamy za najlepszego.
  • Dyplomata
    Tutaj nie trzeba wiele tłumaczyć: najlepsze akcje dyplomatyczne, traktaty (niekoniecznie ilość, ale rezultaty!). Zarówno z NPC jak i z innymi graczami.
  • Administrator
    Gracz, którego wyróżnimy tym tytułem winien odznaczać się jako wybitny administrator. Szczególnie aktywny na polu rozwoju gospodarczego własnego państwa, trafny inwestor czy dobry handlarz.
  • Klimaciarz
    Nie trzeba tutaj dużo mówić. Przyznawany dla osoby, która stylem gry swojego państwa tworzy coś nad wszechmiar klimatycznego, czasem nawet wtedy, gdy cierpi na tym rozwój potęgi jego państwa.
  • Rycerz na białym kucu
    Gracz, który kieruje się honorem i wiernością w czasie rozgrywki. Jest dobrym sojusznikiem, który dotrzymuje traktatów, nawet z wrogami. Jeśli da słowo możesz być pewien, że go dotrzyma.
  • Śmieszek
    Ahhh... memy, co by bez nich było? Ta nagroda jest przeznaczona dla gracza dzięki, któremu najczęściej się uśmiechaliśmy. Premiowane są zarówno działania IG[memy] jak i jakieś plany/stereotypy narosłe IG.
  • Agent 0,7
    Dobry agent, to taki o którym nikt nic nie wie... ale czasami nastąpi wsypa. Nagroda w tej kategorii jest skierowana do graczy u których zauważyliśmy duże operowanie środkami potajemnymi. Kolor tej kategorii nie jest przypadkowy :P

Wzór karty do głosowania:

Kod: Zaznacz cały

[list][*][color=yellow][i][u]Nagroda aktywności[/u][/i][/color]
GRACZ - UZASADNIENIE
[*][color=lightgreen][i][u]Reformator[/u][/i][/color]
GRACZ - UZASADNIENIE
[*][color=red][i][u]Generał[/u][/i][/color]
GRACZ - UZASADNIENIE
[*][color=purple][i][u]Mecenas[/u][/i][/color]
GRACZ - UZASADNIENIE
[*][color=pink][i][u]Dyplomata[/u][/i][/color]
GRACZ - UZASADNIENIE
[*][color=orange][i][u]Administrator[/u][/i][/color]
GRACZ - UZASADNIENIE
[*][color=lightblue][i][u]Klimaciarz[/u][/i][/color]
GRACZ - UZASADNIENIE[/list]
[*][color=white][i][u]Rycerz na białym kucu[/u][/i][/color]
GRACZ - UZASADNIENIE
[*][color=yellow][i][u]Śmieszek[/u][/i][/color]
GRACZ - UZASADNIENIE
[*][color=orange][i][u]Agent 0,7[/u][/i][/color]
GRACZ - UZASADNIENIE
Awatar użytkownika
Skryba
Kontaktowanie:

Re: Plebiscyt 537

Postautor: Skryba » 08 sie 2018, 10:39

• Nagroda aktywności
    Tymus - zarówno na Palatynacie jak i teraz wszędzie go pełno (pakty, ustawy etc)
  • Reformator
    Sigrun - jego posty zazwyczaj są (niestety, takie nasze zgąbczałe mózgi) TL;DR, ale ładnie sobie rozpisał te ustawy; Add tutaj też jak najbardziej by się nadał ale zwycięży pewnie w pozostałych kategoriach także: socjalizm :D
  • Generał
    Gacek - pan wojna, zjednoczył Arreat, wojuje dalej i wg mnie są szanse że coś tam jeszcze usmaży ciekawego
  • Mecenas
    Addur - w sumie jako jedyny naprawdę się przejmuje tym biednym kuzynem jakim jest kultura w pbfach, fajnie wygląda ta jego Akademia i jej środowisko
  • Dyplomata
    Tymus - pakt z Murelianą (jako Palatynat) i pakt z Gackiem (chociaż ostatecznie to nie wypaliło) dały mi faktycznie czynnik "Wow!"
  • Administrator
    Ismerus - zaludnianie
  • Klimaciarz
    Bojar - pecunia non olet, tyle mam do powiedzenia
  • Rycerz na białym kucu
    Rizi - nikt z was nie spełnia wymogu tej kategorii, ale Rizi jest najbliżej (respektował pakty z Tacją mimo że były skrajnie dla niego niekorzystne)
  • Śmieszek
    brak - kategoria zapewne powstała dla MrMatinha, ale mnie jego "memy" nie śmieszą, są antyklimaciarskie i gimbusiarskie; przykład fajnego humoru IG to stary Borax, ale to za mało ;)
  • Agent 0,7
    Shanty - jak zrozumiałem mamy głosować na Addura, więc ja przewrotnie ;) teraz jest mało aktywny IG, ale były takie czasy, że fajnie mieszał i 95% postów miał na tajnym tylko
I1: Kintore, I2: Arges, I3: Thanlocke, I4: Hazarlarim, I5: Karia, I6: Larraine, I7: Finsternis, I9: Samarkanda, I10: Teredon, I11: Dunthain/GM
Awatar użytkownika
Gacek

Postautor: Gacek » 08 sie 2018, 11:00

• Nagroda aktywności
    Matinh: Głównie za to jak zaangażowany jest w grę. Co prawda często to powoduje rakowe zachowania, ale szanuje, że bardzo mu zależy i mimo nieciekawej sytuacji w Generii przez cały ten czas nie zragequitował (ja jestem pewien, że na jego miejscu bym to zrobił).
  • Reformator
    Wstrzymuje się
  • Generał
    GM za Panorię i Naugrimów, a tak serio to Princeps za duże podboje i najdłuższe oblężenie ever.
  • Mecenas
    AdDur: właściwie nie ma konkurencji, trochę jest tak, że tylko on zajmuje się kulturą.
  • Dyplomata
    Tymus: za Unię (która ponoć była pomysłem Witka, ale zdaje mi się, że Tymus więcej na tym zyskuje/zyska). Na własnej skórze poczułem problemy jak Tymus wszedł na wcześniej bezproblemowy i dość ugodowy Dunthain xD
  • Administrator
    Wstrzmuje się
  • Klimaciarz
    Sigrun: często jest tl;dr ale jak już mi się chce przeczytać to zawsze jestem pod wrażeniem. Poza tym eventy/fronty które pisze to god-tier.
  • Rycerz na białym kucu
    Sigrun: tzn. no jasne złamał pokój z Dunthain, ale wybieram go głównie za to jak pomagał Generii, kiedy ta potykała się o własne nogi.
  • Śmieszek
    Witek: za idealne śmieszki IG, jednocześnie jest to zabawne i w klimacie, ten poseł który miał dużo imion, ten koleś który z murów stolicy Witka zgodził się na ultimatum Grummond.
  • Agent 0,7
    Wstrzymuje się.
Ostatnio zmieniony 14 sie 2018, 14:41 przez Gacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ismerus

Postautor: Ismerus » 08 sie 2018, 11:14

• Nagroda aktywności
    AdDur- udziela się, pisze eventy i wydarzenia, ogólnie dużo robi.
  • Reformator
    Tymus- za dużą liczbę edyktów, jednych ciekawszych drugich mniej ale widać, że coś na tym polu stara się działać.
  • Generał
    AdDur (oraz GM)- za wojnę w Palatynacie
  • Mecenas
    AdDur- niekwestionowany lider, bo inni gracze albo nie poruszają tego tematu albo robią bardzo mało.
  • Dyplomata
    Gacek- za Glosshire, bejlik Kandaru i ogólnie bardzo sprawną dyplomację w regionie.
  • Administrator
    Brak- szczerze, to najbardziej widziałbym tutaj siebie, z racji dużej kolonizacji, niektóre prowincje zaludniły mi się prawie dwukrotnie. No ale nie chcę być nieuczciwym i głosować na siebie, więc się wstrzymuję :P
  • Klimaciarz
    Sigrun- chyba nie muszę tego specjalnie uzasadniać ;)
  • Rycerz na białym kucu
    Rizi- w przeciwieństwie do innych graczy chyba nie zerwał żadnego traktatu, przynajmniej ja takiego nie pamiętam.
  • Śmieszek
    Wstrzymuję się
  • Agent 0,7
    Wstrzymuję się
I10: Udmurgia
I11: Hermudia; Mureliana
Awatar użytkownika
MrMatinh

Postautor: MrMatinh » 08 sie 2018, 11:19

• Nagroda aktywności
    Tymus - Jedna z aktywniejszych osób na forum, pisze dużo eventów oraz udziela się a także zrobił chociażby ten plebiscyt.
  • Reformator
    Saharczyk - Zreformował dogłębnie armię Despotatu przez co stworzył sławników i czerpaków, dobre wojsko które zastępuje poprzednie dosyć srednie jednostki takie jak za drogie garnizony.
  • Generał
    Badet - Za pokonanie Palatynatu Panorią. No ale tak na serio to Princeps za podboje na południu.
  • Mecenas
    brak
  • Dyplomata
    Tymus - za sojusz z Murelianą i z Arreatem.
  • Administrator
    Rizi - Za wybudowanie nowej stolicy i chyba największy % dochodu w grze przeznaczony na inwestycje.
  • Klimaciarz
    Sigrun - zobaczcie dział Sjudaleny na forum :)
  • Rycerz na białym kucu
    Sigrun - Za to, że jako jedyny chyba trzyma się pewnego rodzaju roleplayu od początku. Założył sobie, że będzie grał honorowym państwem to gra honorowym, ratował nawet Generię kiedy było wiadomo, że nie ma ona szans.
  • Śmieszek
    Addur - Bo rozsmieszyło mnie jak pisałes wszystkim OG jakim to jestem dwulicowym zdrajcą, że wbiłem ci nóż w plecy itd. kiedy chciałem odzyskać Tercenię i uhonorowałem sojusz z Palatynatem.
  • Agent 0,7
    Addur - Były zabójstwa królów, podpalenia stolic, wywoływanie sraczki u Panorczyków no ale kto z was wysłał innego gracza, żeby ten zmienił front i zaatakował swojego sojusznika? Za tę ambitną akcję Addur ma mój głos.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2018, 15:05 przez MrMatinh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AdDur

Postautor: AdDur » 08 sie 2018, 12:15

• Nagroda aktywności
    Randal - będę przewrotny - Randal zrobił ostatnio więcej niż zazwyczaj... Doceńmy to!
  • Reformator
    Tymus - ilość sama w sobie przewyższa jakość czy jak to mówił sam wujek Soso...
  • Generał
    Princeps - Honorowo za wygląda na to ostateczne zmęczenie Velletri
  • Mecenas
    Ismerus - Jako jedyny oprócz mnie próbuje cokolwiek
  • Dyplomata
    Gacek - prowadzi sprawną dyplomację po prostu i potrafi znajdować aliantów jak i nie antagonizować wszystkich wokół
  • Administrator
    Ismerus - Przypomnijmy sobie biedny, zapyziały kraik... Mureliana teraz naprawdę doszlusowała do reszty
  • Klimaciarz
    Sigrun - tutaj nie ma co się kłócić
"Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym."

Ceterum censeo NPC delendam esse.

Varja napisał/a:Poza tym proponuje nadać AdDurowi Order Farysa Pierwszego Stopnia za bycie upierdliwym jak wrzód w odbycie.
Awatar użytkownika
Skryba
Kontaktowanie:

Postautor: Skryba » 08 sie 2018, 13:59

Po waszych argumentach również zmieniłem Adm na Ismerusa ;)
I1: Kintore, I2: Arges, I3: Thanlocke, I4: Hazarlarim, I5: Karia, I6: Larraine, I7: Finsternis, I9: Samarkanda, I10: Teredon, I11: Dunthain/GM
Awatar użytkownika
Princeps

Postautor: Princeps » 08 sie 2018, 15:04

• Nagroda aktywności
    Addur - za to że zawsze odpisuje po jakiś 10 sekundach i robi 50% zleceń.
  • Reformator
    Saharczyk - za Czerpaków.
  • Generał
    Gacek - zaznaczyłbym Badeta za podboje Panorii, ale to GM :( więc Gacek za zjednoczenie Arreatu.
  • Mecenas
    Addur - jedyny robi jakieś osiągnięcia kulturowe przez akademię.
  • Dyplomata
    Tymus - jak tylko wrócił na palatynat uruchomił taką ofensywę dyplomatyczną, że miał szansę na wygranie wojny. To samo na Dunthain, wchodzi i mnóstwo poselstw do wszystkich dookoła.
  • Administrator
    Rizi - całą grę robił inwestycje, bezsprzecznie na to zasługuje.
  • Klimaciarz
    Witold - zrobił bardzo klimatyczne państwo irlando-szkotów i potrafi nim grać. Świetnie mi się czyta wpisy w Connaht.
  • Rycerz na białym kucu
    Saharczyk - nie złamał ani jednego traktatu i prawie orda zniszczyła mu państwo, bo uhonorował sojusz z Naugrimami.
  • Śmieszek
    MrMatinh - za poczet posłów generyjskich.
  • Agent 0,7
    Tutaj nie mam pojęcia kogo dać.
I11: La Repubblica
Awatar użytkownika
Rizi

Postautor: Rizi » 08 sie 2018, 18:01

• Nagroda aktywności
    Tymus - Najaktywniejszy gracz, 2 razy zmieniał państwa, ale jak się za coś weźmie to daję z siebie 100 procent
  • Reformator
    Gacek - Z tego Barbarzyńskiego kraju, próbuje ucywilizować Arreat.
  • Generał
    Gacek - Największe podboje, całą edycje Arreat praktycznie walczy i odnosi sukcesy
  • Mecenas
    Addur - Akademia, sztuka, na akademie wydał krocie, za to ma mój głos
  • Dyplomata
    Tymus- NIe ma bardziej aktywniejszego gracza w kwestii poselstw
  • Administrator
    Rizi - Głosuję na siebie, bo zbudowałem nową stolicę i krocię wydałem w handel i zaludnienie Penerii jednej z najbogatszych prowincji w grze w tym momencie
  • Klimaciarz
    Sigrun - Mistrz utrzymania Klimatu, stara się utrzymać odpowiedni język Traktakty i wypowiedzi są bardzo klimatyczne i zgodne z Lore Świata
  • Rycerz na białym kucu
    Rizi - Znów na siebie, ale ja nie złamałem żadnego traktatu, czekałem dokładnie dekadę by ostatecznie pogrążyć i usunąć Tację z map Imperusa, mimo że nie było mi to na ręke
  • Agent 0,7
    Addur - Mistrz zakulisowej gry, ogólnie dzięki jego akcjom Palatynat upadł szybciej niż myśłeliśmy
Awatar użytkownika
Tymus

Postautor: Tymus » 08 sie 2018, 21:53

No chwilowo tak się głosy przedstawiają:

• Nagroda aktywności
    Tymus - 3 Addur - 2 Randal - 1 Mathin -1
  • Reformator
    Saharczyk - 2 Tymus - 2 Sigrun - 1 Gacek - 1
  • Generał
    Gacek - 4 Princeps - 2 Addur - 1 GM - 1
  • Mecenas
    Addur - 5 Ismerus - 1
  • Dyplomata
    Tymus - 5 Gacek - 2
  • Administrator
    Rizi - 3 Ismerus - 2
  • Klimaciarz
    Sigrun - 5 Witek - 1 Bojar - 1
  • Rycerz na białym kucu
    Rizi - 3 Sigrun- 2 Saharczyk - 1
  • Śmieszek
    Mathin - 1 Addur - 1 Witek - 1
  • Agent 0,7
    Addur - 2 Shanty - 1

Zapraszamy do dalszego głosowania:
@Witold @Shanty @Bojar @Wierzymierz @Ramirez @Lwie Serce @Saharczyk @Emyrh @Randal @Sigrun @Isyrahis @Hareoon @Badet @Ellahar @Tymus

Wróć do „Dyskusje”