Rekrutacja do edycji XII Imperiusa wystartowała pod tym adresem: http://imperius.chilioi.webd.pl/index.php

Zapraszamy do ImperWiki

* * *
Koniec edycji XI (finalna tura 544), trwają przygotowania do startu edycji XII.

Pytania

Awatar użytkownika
Skryba
Kontaktowanie:

Pytania

Postautor: Skryba » 20 sty 2018, 13:23

http://chilioi.webd.pl/newdyn/viewtopic.php?t=2849
Chcielibyście taką zasadę na Impie?
I1: Kintore, I2: Arges, I3: Thanlocke, I4: Hazarlarim, I5: Karia, I6: Larraine, I7: Finsternis, I9: Samarkanda, I10: Teredon, I11: Dunthain/GM
Awatar użytkownika
Witold

Re: Pytania

Postautor: Witold » 20 sty 2018, 13:43

Jakoś nie kojarzę czy ta zasada miała pozytywny, czy negatywny oddźwięk
Awatar użytkownika
Skryba
Kontaktowanie:

Postautor: Skryba » 20 sty 2018, 13:44

Na Dyńce negatywny, bo śmiano się że decyduje czy 9:59 wypowiedzenie a 10:01 ruch wojska :D
Ale tu chyba by tak nie było aż? Sam nie wiem. Dlatego konsultuję :) trochę mogłoby powstrzymać agresywnych zaborców. Albo przynajmniej nadać im takie miano i muszą z tym żyć ;P (np. artyści mniej chętni wobec nich wtedy)
I1: Kintore, I2: Arges, I3: Thanlocke, I4: Hazarlarim, I5: Karia, I6: Larraine, I7: Finsternis, I9: Samarkanda, I10: Teredon, I11: Dunthain/GM
Awatar użytkownika
AdDur

Postautor: AdDur » 20 sty 2018, 13:51

Agresywnych zaborców powstrzymuje pospolite ruszenie graczy.
"Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym."

Ceterum censeo NPC delendam esse.

Varja napisał/a:Poza tym proponuje nadać AdDurowi Order Farysa Pierwszego Stopnia za bycie upierdliwym jak wrzód w odbycie.
Awatar użytkownika
Skryba
Kontaktowanie:

Postautor: Skryba » 20 sty 2018, 13:53

Nie określiłbym gangbangów zjawiskiem pozytywnym :D
Awatar użytkownika
AdDur

Postautor: AdDur » 20 sty 2018, 14:11

Gangbang to najdoskonalsza forma wojny. Dzięki gangbangowi wojna totalna może trwać w teorii w nieskończoność.

Varja napisał/a:Poza tym proponuje nadać AdDurowi Order Farysa Pierwszego Stopnia za bycie upierdliwym jak wrzód w odbycie.
Awatar użytkownika
Randal

Postautor: Randal » 20 sty 2018, 14:26

Niesława jest spoko, o ile usunie się jej mankamenty.

Głównym z nich był numer z wypowiadaniem wojny. Dlatego sugeruję, aby pierwszy agresywny RW (wrogi względem obrońcy) można było uczynić dopiero 24 godziny po formalnym wypowiedzeniu wojny, inaczej zbiera się niesławę. Oczywiście strona broniąca się nie ma takich ograniczeń. Sojusznicy (obrońcy lub agresora) mają prawo maszerować i poruszać się po terenach sojuszu (oczywiście jeśli była zgoda na przemarsz), ale wszyscy muszą formalnie wypowiedzieć wojnę by atakować kogoś, inaczej zbierają niesławę. Brak niesławy dla sojuszników za natychmiastowe dołączenie do wojny bez okresu przejściowego jest źródłem exploitów, w którym ktoś z końca mapy wypowiada wojnę, a bliżsi sojusznicy mogą natychmiast walczyć bez czekania.

Czy działamy systemem frontowym? Bo jeśli tak, to z punktu widzenia wojny ruch 24 godziny po wypowiedzeniu będzie bez znaczenia i agresor nie straci ewentualnego elementu zaskoczenia.
Jestem haram. Dotknij mnie, a przeklniesz siebie i swoją rodzinę na 12 pokoleń do przodu. :P
Awatar użytkownika
Skryba
Kontaktowanie:

Postautor: Skryba » 20 sty 2018, 14:33

Tak, działamy system frontowym. Dzięki za propozycje, pogadam jeszcze z Ellem.
Awatar użytkownika
Randal

Postautor: Randal » 20 sty 2018, 14:38

Można ewentualnie dla uproszczenia (by sojusznicy nie wypowiadali nawzajem sobie 10 wojen i mieszali z czekaniem, zwłaszcza jeśli wojska maszerują wspólnie i może dojść do walk pewnych stron przed upłynięciem 24 godzin) ustalić, że strony dołączające do wojny wypowiadają automatycznie wojnę wszystkim sojusznikom jednej ze stron, którzy wezmą w niej czynny udział.
Jestem haram. Dotknij mnie, a przeklniesz siebie i swoją rodzinę na 12 pokoleń do przodu. :P
Awatar użytkownika
AdDur

Postautor: AdDur » 20 sty 2018, 15:19

Jak dla mnie to zamienianie Imperiusa w niedorobioną Dynię. Tam miało to sens, była rozbudowana dynastyka, papaj i od groma historycznych npc-ów. Tutaj i tak wszystko kreują relacje między graczami.

Wróć do „Dyskusje”