Rekrutacja do edycji XII Imperiusa wystartowała pod tym adresem: http://imperius.chilioi.webd.pl/index.php

Zapraszamy do ImperWiki

* * *
Koniec edycji XI (finalna tura 544), trwają przygotowania do startu edycji XII.

Pytania

Awatar użytkownika
Sigrun
Mistrz Gry

Re: Pytania

Postautor: Sigrun » 09 lut 2018, 22:58

Odpowiadając na pytanie @Skryba poważnie, wydaje mi się na podstawie dotychczasowego lore, że istnieje coś w stylu pewnej ograniczonej wspólności cywilizacyjnej zachodu, tj. państw solickich i dolickich na zachód od ordyńców i na południe od Dunthain. Mamy tu nakładające się na siebie nierównomiernie wpływy czterech kultur - chronologicznie najpierw staronaugrimskiej (bardziej w centrum i na południu), potem nilnjìôlskiej (bardziej na północy i zachodzie), potem solaryckiej (bardziej na południu i zachodzie) i na koniec imperialnej (bardziej w centrum i troszkę na północy). Kulturowo pewnie najdokładniejszymi "krajami środka" są Amboise i Panoria. Sjudalena (w dużo większym stopniu) i Generia (w dużo mniejszym stopniu) kontynuują wprost wzorce nilnjìôlskie bez cywilizacyjnej nieciągłości, podobnie Tacja solaryckie etc. Architektura to pewnie taki nibygotyk ale bardziej kwadratowy na południu (Naugrimowie) i obły na północy (Nilnjìôla). Dla przykładu sjudaleńska architektura jest oparta na miksie stylu romańskiego z Naboo z Star Warsów.

IMHO mogłoby to w czasie gry przewrotnie przejść w kierunku nibyBizancjum etc. Albo klasycznie w dalszy gotyk.

Co do reszty kultury - wydaje mi się, że idea teatru i wystąpień tego typu powinna być poza obszarem oddziaływania cywilizacji nilnjiolskiej ograniczona, w nim zaś odpowiednio większa. Mniejsza kultura pisma niż w rzeczywistości też wydaje się na miejscu, dominują modele kultury tradycyjno-oralnej (Naugrimowie, Nilnjìôla).

Mogę zrobić taki właśnie dokument pt. Kulturowa (artystyczna) historia Imperiusa, z nazwiskami, miejscami i datami w komplecie z łacznikami do rzeczywistych analogów czy inspiracji.
I1: Sorogeure, I3: Ætthryr, I4: Armavir, I11: Sjudalena, I12: <3 GM <3
Awatar użytkownika
AdDur

Postautor: AdDur » 10 lut 2018, 10:13

W domyśle, wydawało mi się, że w Amboise dominuje właśnie gotyk, będący miksem tradycji naugrimskich (styl bardziej romański) z sjudaleńskim i wpływami lokalnymi (wtedy doszło do przejścia w gotyk), przy czym w porównaniu do sztuki sjudaleńskiej i imperialnej, ambozyjska byłaby mniej surowa, a bardziej "strojna", w związku z wpływami wschodu. Trochę pisałem w tym stylu w encyklopedii we wpisie o stolicy.

Generalnie jednak propozycja Sigruna jest OK, bardzo OK.
"Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym."

Ceterum censeo NPC delendam esse.

Varja napisał/a:Poza tym proponuje nadać AdDurowi Order Farysa Pierwszego Stopnia za bycie upierdliwym jak wrzód w odbycie.
Awatar użytkownika
Skryba
Kontaktowanie:

Postautor: Skryba » 10 lut 2018, 10:21

Ok, dzięki za odpowiedzi
I1: Kintore, I2: Arges, I3: Thanlocke, I4: Hazarlarim, I5: Karia, I6: Larraine, I7: Finsternis, I9: Samarkanda, I10: Teredon, I11: Dunthain/GM
Awatar użytkownika
AdDur

Postautor: AdDur » 10 lut 2018, 22:15

Turę uda się zrobić w przewidzianym terminie?

Varja napisał/a:Poza tym proponuje nadać AdDurowi Order Farysa Pierwszego Stopnia za bycie upierdliwym jak wrzód w odbycie.
Awatar użytkownika
Ellahar

Postautor: Ellahar » 10 lut 2018, 22:25

Yup.
I1: Epiria/Zakon św. Joneasza | I2: Communio Angelorum/Westuria/Uther | I3: Antiochea | I4: Angelon | I9: Civitas Ordinum | I10: Zerruko | I11: La Repubblika/GM
Awatar użytkownika
AdDur

Postautor: AdDur » 17 lut 2018, 20:24

Z racji upośledzenia systemu kompanii na MECH-u (kompanie mają hardo 100% bo nie idzie tego zmienić) i dziwności zapisów mam zapytanie.

Istnieje w zasadach zapis że istnieje odnawianie 10% rezerw per tura. Czy działa to 10% całego limitu danego typu kompanii czy 10%*liczba kompanii typu? I jak wygląda w takim wypadku uzupełnianie kompanii zaciężnych (którego w warunkach MECH-a) nie idzie de facto przeprowadzić.

Żydo-mason

Postautor: Żydo-mason » 24 cze 2018, 12:28

Odpowie mi ktoś na kilka pytań?

1. Jak długo trwa ta edycja i czy ma się już ku końcowi?

2. Jest jakaś kolejna edycja na horyzoncie?

3. Można jeszcze wbić do gry na jakiegoś NPC?

4. Opisze mi ktos w dużym skrócie sytuację w grze z uwzględnieniem kto wygrywa, kto z kim o co walczy i jakie sa główne religie oraz oś ich konfliktu w grze?

Będę bardzo wdzięczny i może sie odpłacę kiedyś ;)
Awatar użytkownika
Sigrun
Mistrz Gry

Postautor: Sigrun » 24 cze 2018, 12:30

1. Od 517 roku, nie ma się ku końcowi, tylko niektórzy gracze jęczą bo im nie idzie
2. Na razie nie ma ale pomysły są
3. Można
4. Wielostronna wojna w każdym zakątku świata, nikt nie wygrywa, główne religie jak na mapce, odsyłam do wiki (link w stopce)

Na te pytania, zwłaszcza 4., nie da się zwięźle odpowiedzieć.
Żydo-mason

Postautor: Żydo-mason » 24 cze 2018, 12:32

Thx Sig
Awatar użytkownika
Sigrun
Mistrz Gry

Postautor: Sigrun » 24 cze 2018, 12:33

Plx Jude.